Zdravý život

Každý je strojcom svojho šťastia !

Budovateľom svojho vlastného života. Jednoduché pravidlo. Vo veľkej miere závisí od každého z nás, ako bude vyzerať náš život. Bude dlhý a pokojný ? Dobré a dokonalé zdravie je základnou podmienkou na dosiahnutie tohto ambiciózneho cieľa. Mnohí ľudia pripisujú zdravie a spokojnosť dielu šťastia a náhody. Väčšinou je to výhovorka a prejav pohodlnosti. Pohodlnosti k realizácii potrebných činov. Nikto za nás nič neurobí. Ak chceme byť zdraví, musíme podľa toho konať a zamerať svoj život.

Každý je zodpovedný za svoje zdravie.

To je základné a jasné pravidlo. Je to skoro zákon. Radi presúvame túto zodpovednosť na lekárov a zdravotníctvo. Nie je to správne, zodpovedné ani rozumné konanie. Ak chceme mať zdravý život a pevné a dokonalé zdravie, musíme urobiť všetko, aby to tak bolo. Musíme to urobiť sami a neprenášať  zodpovednosť na iných.

Každý si dokáže vytvoriť svoju budúcnosť.

Aká bude, záleží v rozhodujúcej miere na nás samých. Dobrá správa je, že to naozaj ide. Mnohí to dokázali a dnes žijú naozaj zdravým a pokojným životom. Preto, lebo v určitom momente zobrali zodpovednosť a aktivitu do svojich vlastných rúk. Mali odvahu urobiť správne kroky a zmeniť život. Napriek ťažkostiam, námahe a neistote. Dokázali prekonať pohodlie. Mali pevnú vôľu a disciplínu. Táto aktívna skupina ľudí je stále v menšine. Prevažuje pohodlnosť a nezáujem. Hľadajú sa rýchle a ľahké návody a skratky. Zbytočne. Neexistujú. Keby existovali, Nobelova cena by bola len cenou útechy.

Pasívni ľudia sa spoliehajú na šťastie a náhodu.

Čakajú, čo bude. Nie sú ochotní na sebe pracovať. Nie sú ochotní a pripravení vynaložiť čas a energiu. A pritom to robia pre seba. Druhá dobrá správa je, že nikdy nie je neskoro. V každom veku a v každom čase má význam začať. Vždy je čas zobrať život do vlastných rúk. Stále je tu vhodná príležitosť budovať svoje zdravie. Nemá význam čakať, kedy príde vhodný čas. Ten je práve teraz.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.