Vážme si, čo máme

Všetko, čo sme získali poctivou prácou rúk a mysle má hodnotu.

Vážme si svoju prácu. Vážme si všetky hodnoty, ktoré sme vytvorili. Nie je to málo. Skúsme byť spokojní s tým, čo máme. Táto spokojnosť je jedným zo základných kameňov našej spokojnosti.

Spokojnosť s tým, čo mám je zdrojom pokoja a pocitu spokojnosti.

Nikdy sa neporovnávajme s okolím. Mnoho ľudí sa snaží honobiť veci, ktoré vôbec nepotrebuje. Ich získanie neprináša šťastie, ani pocit spokojnosti. Ak áno, tak iba krátkodobý pocit. Opäť ho vystrieda pocit nespokojnosti a nutkavá snaha získavať niečo iné. Vzniká hlúpa a nezmyselná špirála. Spokojnosť sa vzďaľuje. Akoby bola stále za horizontom. V skutočnosti to máme v rukách. Volá sa to úcta k všetkému, čo máme. Spokojnosť s tým, čo máme. S tým súvisí schopnosť prijímania.

Schopnosť úprimne a s vďačnosťou prijímať je vzácna osobná hodnota.

Neverili by sme, koľko ľudí nevie a nedokáže prijímať. Prijímajme s vďakou a úctou. Všetko má svoju hodnotu. Nič neprichádza samo, ani automaticky. Za všetkým je práca a úsilie konkrétnych ľudí. Každý výrobok skrýva v sebe podiel ľudskej práce a umu. Hoci na druhej strane planéty.. Prijímanie nie je výmenný obchod. Neznamená, že musím hneď niečo vracať. Dajme najavo vďačnosť a láskavosť. To je všetko. Nekomentujme a už vôbec nekritizujme. Ak sme skutočne vďační za to, čo máme, tak stále viac viac priťahujeme hojnosť do nášho života. Dávame najavo, že si to vážime. Nie je dôležité množstvo vecí, ktoré vlastníme.

Dôležitý je náš vnútorný pocit.

Ak sme spokojní, potom sme dosiahli svoj osobný úspech. Jeden je spokojný s platom 1000 Eur a druhý ani s 10 000 Eur. Obávam sa, že ten, ktorý má dnes 10 000 Eur nebude spokojný, ani keby mal desaťnásobok. Problém nie je v peniazoch, ale v mysli. Netvrdím, že človek by sa mal brániť ďalšiemu rozvoju a rozkvetu. No nie z pocitu viny, alebo zlyhania. Kto si neváži to, čo má dnes, ten si nebude vážiť ani to, čo bude mať zajtra.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.