Trpezlivosť

Trpezlivosť je vlastnosť, ktorá dnes veľmi chýba.

Chceme všetko rýchlo a hneď. Nemáme čas čakať. Sme netrpezliví. Robíme tak chybu. Tak to nefunguje. Nič neprichádza rýchlo a už vôbec nie hneď. Ani pyramídy neboli postavené od večera do rána. Za všetkým je práca. Dlhodobá systematická snaha a veľa vynaloženej námahy. Za všetkými výsledkami je pevná vôľa. Cieľ je výsledkom nášho myslenia a plánovania.

Väčšinou trpíme nedostatkom trpezlivosti.

Pritom žiadny úspech sa nerodí ľahko a rýchlo. Úspešní ľudia by vedeli o tom rozprávať. Oni sami najlepšie vedia, koľko ich to stálo času, práce i úsilia. Bez trpezlivosti a pevnej vôle by to nikdy nešlo. Veľa ľudí zlyhá práve na svojej netrpezlivosti. Nechcú čakať. Chcú rýchlo užívať. Nechcú bojovať s prekážkami. Sú pohodlní. V podstate si nedôverujú. Boja sa neúspechu a zlyhania. Chýba im trpezlivosť. Ľudská myseľ má obrovské možnosti a kapacity. Dokáže takmer nemožné.

Všetko, čo má hodnotu si žiada trpezlivosť.

Predpokladom, aby bol človek trpezlivý je jeho vnútorný pokoj. Nepokojný človek je v podstate synonymom netrpezlivosti. Každý chce mať dokonalé zdravie. Krásny a ušľachtilý cieľ. Ale.. Je to výsledok dlhodobej a trpezlivej práce a vytrvalého snaženia. Napríklad telesný pohyb. Význam má, keď je dlhodobý a pravidelný. Výsledky sa dostavia. Iba u tých, ktorí naozaj vydržia. Nebýva ich veľa.

Väčšina ľudí chce rýchle výsledky.

Chcú rýchlo schudnúť, chcú rýchlo vyzerať dobre. Sú rýchlo sklamaní. Čakajú rýchle výsledky. Tie neprídu tak skoro. Treba si počkať. Ľudia nedokážu v sebe potlačiť potrebu mať niečo rýchlo a ľahko. To je choroba dnešnej doby. Rýchlo a ľahko. Veľmi často prichádza sklamanie. Motivácia sa rýchlo stráca. Záver ? Treba byť jednoducho trpezlivý.

Trpezlivosť je zázračná a veľmi cenná ľudská schopnosť.

Veľmi obdivujem trpezlivých a pokojných ľudí. Obdivujem ich pokoj a sebaovládanie. Ovládajú svoju myseľ, svoju reč i svoje telo. Trpezlivosť, pokoj a dosahovanie cieľov sú takmer spojené nádoby.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.