Ako pracovať s radosťou

Ak vykonávame našu prácu s radosťou, môžeme hovoriť o šťastí.

Je to skutočný dôvod na úprimnú gratuláciu. Kto spojí svoju prácu a osobnú prosperitu s radosťou, tak je to niečo dokonalé. Záruka spokojného a harmonického života. Práca sa stala koníčkom i naplnením snov a ideálov. Taká práca prináša okrem radosti i spokojnosť a peniaze. Niečo ako pozitívna energia. Dokonalý synergický efekt.

Snažme sa robiť prácu, ktorá nám prináša radosť.

Uprednostnime takú prácu, ktorá nám prináša pocit radosti. Pocit radosti je dôležitá a pozitívna emócia. Uprednostnime radosť z práce a dlhodobé ciele pred krátkodobými potrebami. Mnohí ľudia často príjmu prácu, ktorá ich nebaví a duševne vyčerpáva. Len z potreby upokojiť momentálne finančné potreby. Nadradia peniaze nad radosť. Nie je to rozumná voľba. Už len z dôvodu, že kvôli nespokojnosti budú po čase hľadať iné uplatnenie. Pravdepodobne zopakujú rovnakú chybu. Bude trvať dlho, kým sa dostanú k správnej práci, ktorá im bude prinášať radosť. Stratia veľa času a možno sa k nej nikdy nedostanú. Smutná perspektíva.. Robiť celý život niečo s nechuťou a odporom. Žiadna vnútorná spokojnosť, ani radosť zo života. Peniaze to nevyvážia. I keby ich bolo veľa.. To sa stane málokedy.

Veľkým životným šťastím je robiť svoju prácu s radosťou.

Robiť to, čo nás napĺňa. Robiť to, čo chceme robiť a nie len to, čo musíme. Je to smelý a ambiciózny cieľ. Stojí za to, pokúsiť sa ho dosiahnuť. Niekedy to nejde rýchlo, ale kto má cieľ, nájde i cestu !

Pre všetkých platí zlaté pravidlo: dávať s jednoduchosťou, prikazovať so starostlivosťou, znášať nepríjemnosti s radosťou. Angelo Roncalli

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.