Osobný rast

Základná podmienka pre každého, kto chce v živote uspieť.

Každý by mal na sebe pracovať. Vývoj ide stále dopredu. Žiť z podstaty nie je možné. Rutina a skúsenosti nestačia. Veci sa rýchlo menia a dynamicky vyvíjajú. Globalizácia a informačné technológie stavajú pred nás stále nové výzvy. Nároky sa stupňujú. Tlak na kvalitu, výkonnosť a efektivitu sa znásobuje. Ten, kto sa chce udržať, musí na sebe neustále pracovať. Osobný profesionálny a osobnostný rast je základný nástroj pre udržanie svojej pozície a udržanie reálnych šancí do budúcnosti.

Základom osobného rastu je vzdelávanie.

Celoživotné, kontinuálne a komplexné vzdelávanie. To je nepretržitý a trvalý proces. Svet je stále v rýchlejšom pohybe. Nové poznatky stále dramaticky pribúdajú. Tempo je vysoké. Nároky sa zvyšujú. Čo stačilo včera, dnes už nestačí. Čo bude stačiť zajtra, o rok už určite stačiť nebude.

Hybnou silou sa stala vedomostná ekonomika.

Základom pokroku sú nové myšlienky, nové inovácie a nové technológie. To vyžaduje neustále zvyšovanie kvalifikácie a zdokonaľovanie zručností. Nové vedomosti a informácie. Cestou k dosiahnutiu tohto cieľa je vzdelanie a štúdium. Kto zastane, vlak mu ujde. Vlak, ktorý raz ušiel sa dobieha len veľmi ťažko.. Oveľa lepšie je zostať stále v obraze. Každý zamestnávateľ chce pripravených a kompetentných ľudí. Každý, kto chce podnikať musí mať potrebné množstvo vedomostí a zručností. Bez nich to už jednoducho nejde. Konkurencia je silná, vyžaduje vysokú kvalitu, pevnú vôľu a disciplínu.

Priemernosť a rutina nestačia.

Nežime v ilúziách. Mnohí sa stále snažia žiť z bývalej slávy. Iní robia rutinne. Robia stále rovnako, stagnujú. Žijú v ilúzii, že tak to pôjde ďalej. Múdrejší a usilovnejší ich predbiehajú. Dôvod ? Stratili kontakt s realitou. Negujú realitu. Ich pozícia sa bude zhoršovať a komplikovať. Chápme osobný rast ako cestu k pokojnému životu a dosahovaniu rozumných a reálnych cieľov.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.