Meter od cieľa

Ľudia sú zvyčajne nepokojní a netrpezliví.

Niekedy sa stáva, že sa ľudia vzdajú vtedy, keď sú obrazne povedané, meter pred cieľom. Každý pozná podobné prípady. Možno sa to stalo i nám samým. Nebola by to výnimka.

Aká je príčina ?

Nedostatok vôle a disciplíny ? Strata trpezlivosti, či motivácie ? Neochota ďalej čakať a prinášať obete ? Alebo negatívny tlak okolia ? Možno jedna z príčin, možno kombinácia viacerých. Výsledkom je, že sa vzdáme tesne pred cieľom. Tento krok znamená, že sme obetovali svoj čas, energiu i prostriedky bez dosiahnutého efektu. Náš cieľ sme nedosiahli. A pritom stačilo len málo. Cieľ bol na dosah. Vzdali sme sa predčasne. Nevydržali sme do konca. Veľmi mrzuté zistenie je, že náš cieľ dosiahol následne niekto iný. Mrzuté býva i zistenie, že sme stáli meter pred ním.

Poučme sa z toho !

Nikdy predčasne neskladajme zbrane. Nedajme sa odradiť neúspechmi a čakaním. Verme, že náš cieľ môžeme dosiahnuť. Možno práve v tejto chvíli stojíme meter pred cieľom. Možno stačí už len málo a sme v cieli. Nehazardujme so svojim úsilím a vynaloženou energiou. Nezastavujme sa, keď vieme, čo chceme a kam smerujeme. Úspech je skoro istý. Niekto nevie presne povedať, kedy to bude, ale sme na správnej ceste. Každá cesta má svoj koniec. Zastať v polceste, alebo dokonca meter pred cieľom je chyba a zlyhanie. Myslime na to a nevzdávajme sa. Cieľ môže byť na dosah !

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.