Kto dá, ten dostane

Ide o základný princíp života !

Zákon akcie a reakcie v každodennej praxi. Zákon funguje. Či niekto pochybuje, alebo nie. Dostaneme len to, čo sami dáme. Problémom mnohých ľudí je, že túžia len dostávať. Dostávať rýchlo, lacno a pohodlne. Bez toho, aby sami museli niečo dať. Funguje to inak. Každá príčina má následok. Tento zákon objavil Aristoteles už v antike. Svet je presne usporiadaný, má svoje pevné pravidlá. Nič nie je náhodné. Nie je to žiadna mágia, ani návod na rýchle zbohatnutie. Je to základný životný princíp a pravidlo. Málokto ho reálne dodržiava. Ľudia radšej berú, ako dávajú.

Ľudia radi berú, radi pýtajú a dostávajú.

Neradi sami dávajú. Majú pocit, že im ubudne. ý Boja sa, že budú mať menej a bude im chýbať. Porušujú zákon akcie a reakcie. Nič nedajú, nemôžu ani nič dostať. Platí to všeobecne. Ak chcem byť dobrý lekár, musím niečo vložiť. Musím študovať, musím sa vzdelávať. Pracovať na svojom odbornom a osobnostnom raste. Musím sa učiť komunikovať. Musím sa orientovať na pacientov a ich potreby. Dostanem za to uznanie, spoločenské postavenie i finančné ohodnotenie. Môže to fungovať naopak ? Ako ma uznavajú, keď nič neviem a nemám im čo dať ? Absurdné. Ak chce niekto úspešne podnikať, tak musí najprv do podnikania niečo vložiť. Svoj um, svoj čas, svoje prostriedky a svoju energiu. Až potom môže očakávať výsledok vo forme úspešnej a prosperujúcej firmy. Ak chce niekto schudnúť, musí tiež niečo do toho dať. Získať potrebné informácie, prečítať knihy. Nakúpiť zdravé potraviny a začať sa hýbať. Systematicky a tvrdo na sebe pracovať. To je ten náš vklad. Bez toho sa nedá očakávať výsledok. Nič nie je zadarmo.

Ak sa naučíme dávať, budeme i dostávať !

Z mnohých strán. Budeme prekvapení, odkiaľ. Možno nám to nevráti ten, ktorému u sme niečo dali. Vráti nám to niekto iný, v úplne inej podobe a inom čase. Zamyslime sa, čo my môžeme ľuďom dať. Nie, čo môžeme dostať. Na začiatku je dobrý pocit. Hovorí sa, že oveľa krajší pocit má ten, kto dáva ako ten, kto dostáva.

To, čo si dnes , to je Boží dar tebe. A to, čo dnes robíš je tvoja voľba a tvoj dar Bohu. Dánske príslovie

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.