Dráha života

My sami si vyberáme, kde a ako budeme žiť.

Je na nás samých, aký spôsob zvolíme. Či sa vyberieme smerom k dosiahnutiu  zdravia a pokoja, alebo len budeme stále za niečím bežať. Veľa ľudí sa stále niekam ženie. Keď sa ich pýtame kam, tak väčšina z nich nevie odpovedať. Nemajú rozumnú a dôveryhodnú odpoveď. Vonkajší tlak a neuspokojené túžby ich ženú vpred. Kam, to sami nevedia. Nemajú cieľ ani rozumnú dlhodobú stratégiu. Prispôsobujú sa len vplyvu okolia. Všetci utekajú, tak utekám aj ja ! Poznáme takých ľudí a je mi ich úprimne ľúto. Sú to často usilovní a pracovití ľudia. Veľa pracujú, ale výsledky chýbajú. Žijú v určitom kruhu. Stále viac robia a stále viac platia. Čím viac robia, tým platia vyššie účty. To ich núti stále zvyšovať tempo. Pracujú viac a tvrdšie. A platia stále vyššie účty. Mylne si myslia, že jediným riešením je stále viac a rýchlejšie pracovať. Títo ľudia žijú rýchlym, povrchným a nekvalitným životom. Nevedia si užiť život ani užiť plody svoje práce. Väčšinou prispievajú na príjemný a pohodlný život iných. Na svoj úkor. Nemyslia na seba. Na svoje potreby. Majú tendenciu, nechať sa využívať. Moje skúsenosti hovoria, že títo ľudia si veľmi ťažko budujú sociálne väzby a hlboké priateľské vzťahy. Prečo ? Jednoducho nemajú čas. Stále sú v pohybe, stále bežia. Vzťahy vyžadujú čas, pokoj a pozornosť. Ani jedno z toho nemajú.

Smerujú postupne viac, či menej do izolácie !

Zostávajú im len pracovné a profesionálne vzťahy. Často krátkodobé a pragmatické. Ich sociálne a rodinné zázemie býva slabé. Chýba im vnútorný pokoj a sústredenosť.

Ich práca a činnosť je málo efektívna a nekvalitná.

Výsledky nezodpovedajú vynaloženej námahe. Orientujú sa viac na množstvo ako na kvalitu. Pridaná hodnota takejto práce nebýva vysoká. Musia skôr robiť veľa práce za pomerne málo peňazí. To ich stále viac udržuje v ich pomyselnom kruhu. Netešia sa veľkej dôvere svojich klientov. Efektívnosť a kvalita ich práce je úmerná veľkosti ich konečnej odmeny.

Tento spôsob života platia nakoniec svojim  vlastným zdravím.

Tento spôsob života je spoľahlivou vstupenkou k zdravotným problémom. Svojim rýchlym behom akoby rýchlejšie bežali k svojim zdravotným ťažkostiam. Tento typ ľudí býva často postihnutý závažnými srdcovocievnymi ochoreniami. Často trpia depresiami a úzkostnými stavmi. Nie sú to šťastní, ani spokojní ľudia. Dráha ich života je síce rýchla, ale to je všetko. Nebýva korunovaná úspechom. Len ďalšou a ďalšou prácou a ďalší platením a nákladmi. Končia vyčerpaní, vyhorení a neúspešní. Nezriedka chorí a osamelí. My sami si vyberáme dráhu nášho života. Čítajme múdre knihy a hľadajme si pokojnú a vyváženú cestu.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.