Dôverčivosť

Pozor na prílišnú dôverčivosť !

Väčšinou sa nevypláca. Svet je krutý a zákerný. Počítajme s tým v každej chvíli. Buďme radšej opatrní a zdravo nedôverčiví. Dôverujme predovšetkým svojmu vlastnému rozumu a intuícii. Vždy sa nájde niekto, kto nás chce napáliť. Nájdu ľudia, ktorí nás chcú nachytať na hruškách a dostať nás tam, kde chcú.

Dávajme si pozor na ľudí okolo seba.

Dávajme pozor, čo hovoria a ako sa správajú. Rozmýšľajme a analyzujme. Uvažujme nad ich správaním a nad zámermi. Skrytými i otvorenými. Preverujme si ich informácie. Neberme všetko za bernú mincu, nepreberajme nekriticky a zbrklo cudzie názory. Preverujme si získané informácie. Predídeme mnohým problémom a nepríjemnostiam. Majme dobrý čuch ! Na podvodníkov a falošných hráčov. Ak všetkému hneď uveríme, budete mať v hlave postupne zmätok. Každý človek má svoje vlastné predstavy a názory. Nemusia byť vonkoncom objektívne a správne.

Mozog by mal vykonávať dôkladnú selekciu prijatých informácií.

Oddeliť dôležité od balastného. Vyhodnocovať a analyzovať informácie. Selektovať všetko povrchné a nedôveryhodné. Nesprávne názory nás môžu negatívne ovplyvniť a poškodiť. Môžu negatívne ovplyvniť náš pohľad na život i naše rozhodnutia. Dlhodobo viesť nesprávnym smerom. Výsledkom sú škody. Straty času a energie. Často i strata priateľov. Vnútorné sklamania a dezilúzie. Mnohému sa dá predísť. Existuje účinná prevencia.

Prevencia, to je predovšetkým náš rozum a vlastná intuícia.

To predstavuje účinnú ochrannú bariéru. Pozor na prílišnú dôverčivosť. Dôverčivosť je detinská a naivná vlastnosť. Nepatrí už do reálneho sveta. Nájdime v sebe odvahu nesúhlasiť s tým, čo považujeme za nesprávne. Zabudnime v niektorých prípadoch na falošnú zdvorilosť a zdržanlivosť. Razantne odmietajme všetko, čo má byť rýchlo a pohotovo odmietnuté. Ušetríme si more problémov i sklamaní.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.