Ako hľadať pokoj

Pokoj a vnútorná spokojnosť !

Začali sme krátkym a jasným vyjadrením. Pestujme v sebe tieto skvelé a nádherné vlastnosti. Vlastnosti a zároveň cnosti. Skutočný základ dlhého a pokojného života. Nájdeme v nich príjemnú emóciu a inšpiráciu. Zároveň skutočne dobrý pocit.

Základom pokoja a vnútornej spokojnosti je úprimná a nefalšovaná spokojnosť s tým, čo máme.

Začnime s tým, že budeme spokojný s tým, čo máme. Ak to dokážeme, život sa ako zázrakom zmení. Zrazu budeme cítiť pokoj, vyrovnanosť a harmóniu. Zamerajme sa teda na to, čo máme. V skutočnosti to nie je málo. Máme napríklad dobré zdravie, harmonickú rodinu, alebo spoľahlivé auto. To všetko sú hodnoty. Koľko ľudí nemá zdravie ! Koľko ľudí je bez rodiny ! Koľko ľudí nikdy nemalo vlastné auto! Často si dostatočne neuvedomíme, čo všetko máme. Často nevieme oceniť, čo máme a čím disponujeme. Pozeráme sa dookola. Pozeráme a porovnávame. Obdivujeme okolie. Sledujeme reklamy v televízii a necháme sa zožierať predstavami, čo nemáme a chceme mať. Väčšinou to vôbec nepotrebujeme.. Reklama triumfuje. Dostala nás tam, kam chcela. Začíname byť nespokojní s tým, čo máme. To bol cieľ. Udrieť na našu slabosť. Zahrať hru s našou spokojnosťou..

Ak sme úprimne spokojní s tým, čo máme, tak získame kľúč k tomu, aby sme boli spokojní v budúcnosti.

Lebo tí, ktorí nie sú spokojní s tým, čo dnes majú, nikdy nebudú s ničím spokojní. Prečo vlastne ? Preto, lebo spokojnosť prichádza z vnútra. Nie je prilepená na dverách nového auta, ani na stene nového bytu. Skutočnú spokojnosť nám žiadny obchodník k novému výrobku nepribalí. To nie je v cene.. Spokojnosť si nekúpime.

Ľudia, ktorí nie sú spokojní s tým, čo majú, tí nebudú spokojní nikdy.

Zastavme sa a zamyslime sa nad všetkým, čo dnes máme. Naučme sa byť spokojní so všetkým, čo máme a čo sme vlastnou prácou a úsilím nadobudli. Oceňme to a vážme si to. Je to dobrý začiatok. Získame veľa. Na začiatku dobrý pocit a spokojnosť. Následne rozhodujúci predpoklad na to, aby sme boli spokojní i v budúcnosti. Vždy budeme spokojní s tým, čo budeme mať. Zaradíme sa medzi spokojných ľudí.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.