Rebarbora

Koláče z rebarbory sa zaslúžene stali obľúbenou a vyhľadávanou pochúťkou.

Mnohí ju nesprávne pokladajú za ovocie, v skutočnosti je to zelenina. Používa sa predovšetkým pri pečení koláčov a výrobe lekvárov. To s jej zaradením medzi zeleniny nejde nejako dokopy.. Rebarbora pochádza z Ázie a dnes patrí medzi obľúbené kulinárske poklady.

Rebarbora, to sú zelené listy a ružové stonky.

Používajú sa práve tie jej ružové stonky. Listy sa ani nekonzumujú, ani nijak kulinársky nevyužívajú. Rebarbora vyniká svojou vynikajúcou a osobitou kyslastou chuťou. S jej pomocou si našla cestu do sladkého koláčového neba. Okrem koláčov v lekvároch i kompótoch. Rebarbora sa teší stále väčšej obľube. I v našich zemepisných šírkach. Výborne sa kombinuje s inými druhmi ovocia. S jahodami, či čerešňami. Niektorí kuchári podávajú rebarboru ako prílohu k mäsu i rybám.

Rebarbora obsahuje veľa užitočných látok.

Predovšetkým vitamíny skupiny B. Kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. Rebarbora obsahuje veľa minerálov. Vápnik, draslík, železo i fosfor. Veľa vlákniny, pektíny a triesloviny. Rebarbora prekvapí nielen chuťovým potenciálom, ale i obsahom telu prospešných látok.

Rebarbora pomáha zdraviu.

Posilňuje funkciu a činnosť mozgu a nervových buniek. Zlepšuje pozornosť a koncentráciu. Uvoľňuje úzkosť a napätie. Zlepšuje funkciu žalúdka a peristaltiku čriev. Zlepšuje silu a vitalitu zubov, pokožky i vlasov. Pozitívne ovplyvňuje metabolizmus a vylučovanie. Rebarbora je zdravá a veľmi chutná zelenina. Pomáha zdraviu a svojimi chuťami spríjemňuje život.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.