Ochrana prírody

Príroda je pre človeka to najkrajšie a najzdravšie prostredie.

Nie každý to vie a nie každý si to uvedomuje.. Pobyt v prírode dodáva pokoj a vnútornú harmóniu. Pobyt v prírode napĺňa dušu človeka vnútornou spokojnosťou. Príroda je jedným z najúčinnejších prostriedkov proti stresu. Ak si nájdeme cestu do prírody, vraciame sa do nášho najprirodzenejšieho prostredia. Pobyt v prírode je cesta k zdraviu. V prírode nachádzame úplne nové vnemy, ktoré v meste nenájdeme. Pre ľudí žijúcich v strese je príroda významným motivačným i regeneračným prostredím.

Pobyt v prírode býva väčšinou úzko spätý s voľným časom.

Je spojený s odpočinkom a relaxáciou. V spoločnosti, kde zohráva hlavnú úlohu produktivita, výkonnosť a flexibilita je pobyt v prírode správnym balzamom na dušu i zdravie. Pobyt v prírode nie je prepychom, ani premeškaným časom. Naopak ! Pobyt v prírode kompenzuje negatívne vplyvy, ktoré nám prináša pobyt v meste. Naše stresové zamestnanie, alebo komplikované a turbulentné vzťahy.

Pobyt v prírode s rodinou a blízkymi pomáha posilňovať rodinné väzby.

Je to čas na pokojnú komunikáciu. Čas spojený s krásnymi vnemami a príjemnými zážitkami z prírody. Dôležitá prevencia stresu. Veď práve zlé a narušené rodinné a partnerské vzťahy bývajú zdrojom silného stresu. Atmosféra v ktorej trávi rodina oddych v prírode je pozitívna, pokojná a  priateľská. Pri pobyte v prírode zabudneme na stresové momenty z práce i bežného života. Nemajú tam čo hľadať. Nenechajme si čas v prírode pokaziť stresovými náladami a negatívnymi myšlienkami.

Pobyt v prírode je spojený s celou škálou nádherných vnemov.

Vnemy vnímame očami, nosom, sluchom i celým telom. Krásne pohľady, príjemné vône, spev vtákov, pobyt na slnku a čerstvom zvuku sú darom prírody. Vyhľadávajme kontakt s prírodou vždy a všade ako je to možné. Príroda nás dokáže vždy dobre naladiť a vrátiť do života.

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií z tohto webu na váš email raz do týždňa.
Služba je bezplatná a môžete ju kedykoľvek zrušiť.

 

Strom Zdravia 2

Tento web pripravuje MUDr.Michal Šarafín. Ponuka reklamného priestoru na webe.

Ilustračné obrázky dreamstime.com

Strom zdravia e-mailom

Prihláste si zasielanie zaujímavých informácií na váš email raz do týždňa.

  • Inšpiratívne témy o zdraví.
  • Námety pre lepší životný štýl.
  • Tipy na zaujímavé články.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Potom každý týždeň dostanete jeden tip.